poniedziałek, 18 lutego 2013

Jestem Włosomaniaczką.


Wiele osób twierdzi, że popadam ze skrajności w skrajność. Mają racje. Zacznijmy od początku, jeszcze trzy miesiące temu nie czesałam włosów. Zaskoczone? Przez ostatnie półtora roku byłam szczęśliwą posiadaczką 42 dredów, jednak po pewnym czasie, patrzyłam z zazdrością na dziewczyny z pięknymi, długimi włosami i zatęskniłam za swoimi. Podjęłam wtedy istotną decyzje- rozczesuje. Nie dopuszczałam do siebie opcji „ścięcia na zapałkę”.

Mimo wielu przekonań, dredy można rozczesać. W moim przypadku, po prostu wyczesywałam włosy zaczynając od końcówki dreda, zajęło mi to całe 4 dni. Rozczesane włosy były bardzo zniszczone i na końcówkach prawie ich nie miałam, bo były połamane. Jedynym rozwiązaniem było ścięcie włosów do ramion, tak też zrobiłam. Od tego momentu stałam się Włosomaniaczką. Moim celem są zdrowe włosy, sięgające do pępka. Mam nadzieje, że kiedyś to osiągnę. Założyłam bloga, ponieważ znajomi już nie mogą ze mną wytrzymać, bo ciągle mówię o włosach i pragnę dzielić się ze wszystkimi moimi spostrzeżeniami na temat pielęgnacji i odbudowy włosów.

Jak macie albo chcecie mieć dredy, to piszcie w komentarzu :) Co ogólnie o nich uważacie? Jeśli chcecie zapytać o dredy, ich "pielęgnacje" i proces rozczesania, to również w komentarzu.

4 komentarze:

 1. Witam :-) Kiedyś chciałam mieć dredy, ale rodzice wybili mi ten pomysł z głowy. Ale twoje bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pieronie, dwa razy miałam zaszczyt i wątpliwą przyjemność rozczesywać dredy kumpelom i pieronie, nie życzę nikomu takiego cierpienia ;) grzebień dla psów sprawdza się znakomicie! i też udało nam się uratować niemal polowe z długości dredów, więc chyba nienajgorzej :) dziewczyny w każdym razie zadowolone :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo chcę mieć dredy na całej głowie bo teraz mam trzy :) Uwielbiam takie włosy ! może kiedyś przekonam chłopaka aby móc sobie zrobić dredy . Bardzo ładnie wyglądałaś w dredach :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim marzeniem jest mieć wlosy do bioder , zapuszczam juz 2 rok i nadal nie są takie jakie bym chciała ;( .

  OdpowiedzUsuń